» Wróć do listy artykułów

Sypialnia dla dziecka na przekór rodzicom

   
Dodano przez Dorota Karaś @ 04-06-12 20:56

Urządzenie sypialni dla dziecka zawsze jest nie lada wyzwaniem dla rodziców. Niestety popełniamy wiele błędów. Urządzając pokój dla dziecka, często zapominamy o jego specyficznej naturze i odważnym umyśle, który jeszcze nie zatopił się w sztywnych i utartych schematach. Tworzymy pokój piękny, elegancki, klasyczny, w którym wszystko wykonane jest ze wspaniałych materiałów, tak jak na zdjęciu obok, po czym okazuje się, że nasz nastolatek nie chce w nim mieszkać, bo to zupełnie nie jego styl i nie czuje się w nim dobrze. Denerwujemy się widząc pomalowane farbami ściany, plakat przyklejony na przepiękną i kosztowną tapetę, czy słówka z angielskiego przyczepione na eleganckie meble. Warto przemyśleć urządzenie pokoju dla naszego dziecka, tak by ono czuło się w nim dobrze i swobodnie, a rodzice zapomnieli o frustracji i ciągłych remontach.

Aranżacja pokoju młodzieżowego wystrój klasyczny, kolonialny w kolorach biały, niebieski

Rysowanie! Kto powiedział że nie można tego robić na ścianie? Może warto zaplanować pokój dziecka tak, by część ścian pokryta była tablicami do rysowania, zamiast w gniewnej atmosferze urządzać coroczne malowanie? Poniżej mamy wspaniały przykład pokoju młodzieżowego urządzonego w nowoczesnym stylu i nietypowej kolorystyce. Dwie czarne ściany pokryte są tablicami do pisania, gdzie można zapisać sobie zarówno trudny do zapamiętania wzór z fizyki jak i słowa swojej ulubionej piosenki. Dodatkowo znajdują się w pokoju czarne meble, oraz szaro-czerwone biurko. Czerwone łóżko pokryte jest biało-czarno-czerwoną narzutą. Cały pokój utrzymany jest w zimnej, nowoczesnej, a nawet odrobinę industrialnej stylizacji, tak innej od błękitnej klasyki na pierwszym zdjęciu.

Aranżacja pokoju młodzieżowego wystrój nowoczesny w kolorach czarny, czerwony, szary

Poniżej, mamy propozycje biało-czarnego, bardzo prostego pokoju, który nabrał życia dzięki kolorowym dodatkom. Niebieska pościel oraz fragment ściany stworzyły spokojny kącik do snu, zaś żółta ściana, ramki i meble ożywiły przestrzeń przeznaczoną do nauki i rozrywki. Ten pokój jest ciekawym przykładem, w którym uwzględniono potrzebę dziecka do umieszczania swoich zdjęć, idoli, rysunków na ścianach. Biała, prosta ściana stała się idealnym tłem do dużej ilości kolorowych ramek, które z pewnością pomieszczą wszystkie zdjęcia z ostatniej wycieczki, ukochanego psa czy ostatnio wykonany rysunek. Nie zabrakło tu również miejsca na duży plakat ulubionego idola czy poduszek rozrzuconych po dywanie na którym najlepiej czyta się gazetę.

Aranżacja pokoju młodzieżowego wystrój nowoczesny w kolorach biały, czarny, żółty

Rodzicom często spędzają sen z powiek zabawy dzieci, które z różnych drogich mebli układają sobie mały plac zabaw. Każdy z nas pamięta jaką frajdą było wdrapywanie się na komodę, stawianie na niej krzesła, a z krzesła wskakiwanie wprost na szafę i urządzanie sobie na niej wierzy zamkowej. A co jeśli sami urządzilibyśmy naszemu dziecku mały plac zabaw w jego pokoju? Stabilnie zmontowany, bezpieczny, który stanowiłby wspaniałe pole do rozwijania wyobraźni i zdobywania swoich szczytów, bez obaw, że krzesło zsunie się z komody, a firanka zerwie się wraz z karniszem.
Takiego wyzwania podjęła się Anna Błaszczyk z pracowni Artewizjon. Poniżej znajduje się wizualizacja pokoju dla dziecka jej projektu. Pokój utrzymany jest w wesołej kolorystyce. Dominuje zieleń, błękit oraz fiolet. Wesołym dodatkiem stała się również fototapeta z postaciami z bajki. Jednak zdecydowanie najciekawszym elementem tego pokoju jest pomysł na stworzenie mini placu zabaw. Łóżko zostało umieszczone na tyle wysoko, że pod nim zmieściła się szafa. Natomiast oprócz standardowego wejścia na piętrowe łóżko wprowadzono również powiązane liny tworzące mini ściankę do wspinaczek i zabawy sięgającą aż do sufitu.

Aranżacja pokoju dziecięcego wystrój nowoczesny w kolorach fioletowy, niebieski, zielony

Kolejne osoby, które podjęły się wyzwania stworzenia mini placu zabaw w pokoju dziecka to Paulina i Arek Staniszewscy z pracowni 4ma Projekt. Cały pokój jest biały, jasny, wypełniony światłem, a dopełniająca go zieleń przywodzi na myśl przyrodę. Zaskakującym elementem jest wejście na łóżko piętrowe, które skomponowane z zieloną naklejką w kształcie drzewa stanowi mini małpi gaj. Cóż za szalony i nowatorski pomysł, żeby do łóżka wchodzić przez domek na drzewie! A zwisający z łóżka worek stanowi wspaniałą huśtawkę. Ten pokój to wspaniała propozycja na pochmurny, deszczowy dzień.

Aranżacja pokoju dziecięcego wystrój nowoczesny w kolorach biały, zielony

Ciekawym rozwiązaniem na brudne, pomazane ściany może okazać się wzorzysta fototapeta. Z jednej strony dzięki kolorom i wzorzystości nie widać na niej tak bardzo śladów rysowania jak na gładkiej powierzchni farby, z drugiej zaś dziecko widząc na fototapecie swoich ulubionych bohaterów z kreskówki nie będzie chciało rysować po ścianie. Warto pomyśleć o takim rozwiązaniu, gdyż może ono pomóc uniknąć ciągłego malowania. W aranżacji Dekoratorni TV, która znajduje się poniżej mamy ciekawy przykład na zastosowanie fototapety w pokoju młodzieżowym. Sam pokój jest bardzo prosty. Jasna podłoga, białe meble, kilka kolorowych dodatków. Jednak przez zastosowanie cegły na jednej ze ścian oraz fototapety z rysunkiem ulicy Nowego Jorku wraz z postacią super bohatera z kreskówki, aranżacja zyskała bardziej męski i industrialny styl, bez zatracenia dziecinnego charakteru.

Aranżacja pokoju młodzieżowego wystrój industrialny, nowoczesny w kolorach biały, brązowy, pomarańczowy, zielony

Gdy dzieci są starsze i kreskówki przestają je interesować bajkowa tapeta nie wchodzi już w grę. Jest jednak jeszcze wiele bardzo różnych pomysłów na zaaranżowanie fototapetą ciekawego wnętrza młodzieżowego. Warto zasugerować się zainteresowaniami dziecka. Jeśli gra na instrumencie można nakleić na ścianę fototapetę z ukochanym instrumentem. Ciekawym rozwiązaniem jest również umieszczenie panoramy ulubionego miasta tak, jak w aranżacji poniżej. Całe pomieszczenie utrzymane jest w stonowanych odcieniach beżu, bieli i szarości. Jedynie wiosennie zielona kanapa ożywia pomieszczenie i nadaje jej koloru. Pokój jednak nabiera niepowtarzalnego charakteru dzięki zastosowaniu fototapety z panoramą Nowego Jorku. Tapeta sprawia, że wnętrze ma niezwykłą przestrzeń i wyróżnia się z tłumu beżowych sypialni młodzieżowych.

Aranżacja pokoju młodzieżowego wystrój nowoczesny w kolorach biały, zielony

Jestem pewna, że zainspirowani tymi ciekawymi aranżacjami nie popełnimy już więcej błędów, a pokój naszego dziecka stanie się dla niego spełnieniem marzeń o własnym bajkowym wnętrzu i miejscem gdzie chętnie spędza czas.


Więcej tekstów Ani znajdziecie na: http://natkadesign.blogspot.com/

Dodaj komentarz :

Wyślij odpowiedź

Komentarz został dodany pomyślnie, oczekuje na moderację.

Musisz wpisać treść komentarza
Wyślij


nowoczesna sypialnia,fototapeta New York,czerwona narzuta,lampa do sypialni,obraz do sypialni
 
Homplex Inspirator Zamknij podgląd
Trwa ładowanie...Proszę czekać, trwa ładowanie...